košík funkční prádlo

Coolmax

informace - CoolmaxRekreační sportovci vyžadují oblečení, které nejen dobře vypadá, ale také jim pomáhá rozvíjet jejich životní styl. Toto vše zajistí funkční prádlo SALTMAN®Coolmax® , který díky termoregulačnímu účinku napomáhá udržovat uživatele v suchu a pohodlí. Vaše tělo zůstává suché i při zvýšeném výkonu a Vy si tak udržujete vyrovnanou tělesnou teplotu. Energii potřebnou pro vyrovnávání svého tělesného tepla pak můžete ušetřit pro sportovní nasazení.Jak se projevuje funkčnost prádla?

  • Odvádí od těla nadbytečnou vlhkost
  • Usychá rychleji než jiné látky
  • Udržuje v chladu, suchu a pohodlí
  • Je jemný, lehký a prodyšný
  • Testovaný a certifikovaný ve společnosti DuPont

Funkční prádlo SALTMAN®je zhotoveno z úpletů obsahujících vlákno Coolmax®. Jedná se o speciální fyziologické high tech vlákno vyvinuté koncernem DuPont, vyráběné a distribuované společností Advansa. Díky vícelaločnatému příčnému profilu vlákna a jemné kapilaritě zajišťuje několikanásobně větší povrch vláken dokonalý transport potu od těla do vyšších vrstev oblečení, kde se díky velké ploše mnohem rychleji odpařuje. Pokožka zůstává suchá, tělo neprochladne ani se nepřehřeje a je zajištěna jeho dokonalá termoregulace.

Testy prokázaly pozitivní vliv coolmaxového prádla na snížení tepu při extrémní pohybové aktivitě.Doba nutná pro uschnutí funkčního prádla SALTMAN® z vláken Coolmax® je v porovnání s ostatními materiály rychlejší.

                           


Úplet zhotovený z high tech vlákna Coolmax® používaný při výrobě prádla SALTMAN® je testován a certifikován v laboratořích firmy Advansa a splňuje všechny předepsané paramentry.

Funkční prádlo je lehké, prodyšné, příjemné na omak a nelepí se na pokožku.

V indexu hodnocení komfortu předčí konkurenční výrobky z jiných vláken.Údržba


Funkční prádlo SALTMAN® se udržuje běžným uzpůsobem. Doporučuje se prát po každém použití, což zabraňuje bakteriálnímu rozpadu potu ve vlákně a tím nepříjemnému zápachu.

Časté praní  neovlivňuje životnost prádla a trvale udržuje jeho funkční vlastnosti.

Při praní se nesmí používat avivážní prostředky, které snižují schopnost vlákna Coolmax® transportovat vlhkost.