košík funkční prádlo

Jak správně vrstvit funkční prádlo

informace - Jak správně vrstvit funkční prádlo

Transportní vrstava
Hraje zásadní roli s ohledem na správnou kombinaci a funkčnost jednotlivých vrstev. Je v přímém kontaktu s pokožkou a jejím úkolem je odváďet pot od povrchu těla směrem ven. Vyrábí se ze speciálně tvarovaných syntetických vláken (PES,PP), která pot neabsorbují, ale odvádí. Tím je zajištěn stálý pocit sucha a tepla a zabranuje ochlazování nebo přehřívání v důsledku fyzické aktivity.

Izolační vrstva
Úkolem této vrstvy je zamezení ztráty tepla zachycením tělesného tepla. Současně by měla být tato vrstva dobře prodyšná - musí rychle odvádět pot a přebytečnou tepelnou energii ven směrem k vnější vrstvě oblečení. Jedná se zejména o vrstvu, do které patří fleecové oblečení (bundy, vesty), nebo také power stretch (pružný materiál, který neomezuje pohyb). Materiál musí být lehký, teplý a rychleschnoucí. Pokud je opatřen větruvzdornou membránou, lze toto oblečení použít v létě jako svrchní vrstvu.

Ochranná vrstva
Slouží jako prostředek ochrany proti vlivům počasí a zároveň k uchování vlastností vrstev spodních a tím ke spokojenosti uživatele. Měla by se vyznačovat zejména nepromokavostí, tj. zabraňuje promočení sací a izolační vrstvy. Vrstva však musí být i prodyšná (prodyšné membrány se zátěrem, systém odvětrávání), aby odvedený pot z předchozích vrstev mohl odcházet směrem ven od těla a nedocházelo k akumulaci vlhkosti ve spodních vrstvách, které musí zůstat suché.

Jak správně používat funkční prádlo SALTMAN®

Spodní prádlo SALTMAN® (Coolmax® Active, Coolmax® Fresh, ThermoCool®, ThermoCool Fresh®) je první vrstvou oděvu, která odvádíí  od těla pot a teplo, proto musí postavu co nejlépe obepínat.
     V letním období stačí na tuto vrstvu obléknout např. cyklistický dres, tričko nebo lehkou prodyšnou mikinu.
     V zimním období a za chladného počasí doporučeujeme na první vrstvu obléknout termoprádlo vyrobené z vlákna ThermoLite®, které bude působit jako tepelná izolace a zajistí Vaši tepelnou pohodu.
     Za větrhého počasí na druhou vrstvu oblékáme třetí vrstvu s prodyšnou membránou, aby odvedla nahromaděné vlhko vně a umožnila jeho konečné odpaření.

Nabízíme tyto funkční prádla pro aktivní život: